WhatsApp : +96893722500
ثبت شرکت در عمان
قانون جدید ثبت شرکت به صورت 100% مالکیت از اول سال 2020 میلادی در کشور عمان اجرایی شد

انتظار می رود با وضع قانون جدید سرمایه گذاری خارجی در عمان ، سرمایه گذاران بیشتری به عمان بیایند و تعهد به انجام پروژه های کشور برای آن ها جذاب تر گردد.

بر طبق ماده 5 مصوبه سلطنتی شماره 2019/50 قانون سرمایه گذاری خارجی در عمان از تاریخ 2 ژانویه 2020 به مرحله اجرا خواهد رسید، و اعلام می دارد که این حکم شش ماه پس از انتشار در روزنامه رسمی اجرا خواهد شد.

این قانون با هدف ایجاد فضای جذاب سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران خارجی، و ایجاد شرایطی برای ترغیب سرمایه گذاری بیشتر و ورود به کشور عمان، وضع شده است.

این قانون با توجه به شرایطی که کشورهای رقابتی برای جذب سرمایه گذاران خارجی در عمان با آن روبه رو هستند، تدوین شده است و به همین دلیل سرمایه گذارانی که تصمیم می گیرند منابع خود را به پروژه های عمانی اختصاص دهند، مشئق ها، امتیازات و ضمانت های فراوانی دریافت می کنند که انتظار می رود سرمایه گذاری های خارجی را در کشور تثبیت کنند.

قانون جدید سرمایه گذاری خارجی در عمان

ابراهیم بن سعید ال معماری، مدیر ارشد مرکز خدمات سرمایه گذاری وزارت صنعت و بازرگانی بیان می کند: ( قانون جدید سرمایه گذاری خارجی در عمان برای هر شخص حقیقی و یا حقوقی غیر عمانی که یک پروژه سرمایه گذاری در کشور عمان دارد و از سرمایه و دارایی خود برای پروژه ای که برای کشور اقتصادی و مناسب است، استفاده می کند، اعمال می گردد.)

وی افزود: (این امر انگیزه ها و منافع فراوانی برای تشویق ثبات سرمایه گذاری های خارجی جهت تاثیر بر توسعه اقتصادی کشور عمان دارد.)

(( قانون جدید سرمایه گذاری خارجی در عمان به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا شرکتی را در یکی از حوزه های فعالیتی مجاز ثبت نمایند و کل سرمایه شرکت را در اختیار خودشان بگیرند. بر طبق این قانون هیچ گونه محدودیتی برای سرمایه شرکت های تاسیس شده وجود ندارد، مشروط بر اینکه سرمایه گذار خارجی به برنامه زمانی ارائه شده توسط وی برای اجرای پروژه پایبند باشد و مطابق با مطالعه امکان سنجی اقتصادی تصویب گردد.))

ال معماری افزود: (تغییر اساسی در پروژه سرمایه گذاری بدون مجوز وزارت صنعت و بازرگانی امکان پذیر نخواهد بود.)

قوانین سرمایه گذاری نقش مهمی در جذب سرمایه گذار خارجی ایفا می کند. این موضوع به گردش سرمایه برای تاسیس شرکت ها کمک می کند و منجر به جذب سرمایه گذاری برای پروژه های عظیم اقتصادی مورد نظر عمان می گردد.

این قانون جدید سرمایه گذاری خارجی در عمان سطح کارایی شرکت های عملیاتی را افزایش می دهد و به انتقال تخصص های اقتصادی و فناوری های نوین سرمایه گذاری کمک می نماید. و منجر به تنوع بخشیدن به پایگاه اقتصادی می شود و تاثیرات بسیار مثبتی دارد.

دکتر CK Anchan مدیر عامل بانک جهانی تجارت بیان می کند: (قانون جدید سرمایه گذاری در عمان با هدف کمک به تنوع بخشیدن اقتصاد عمان وضع شده است.)

هدف این است که اقتصاد عمان بر پایه ای قوی بنا نهاده شود و این شامل تنوع در دانش و نوآوری می باشد. کشور عمان در راستای گسترش پایه تولید و صادرات، متنوع سازی شرکای تجاری، سرمایه گذاری در بخش های با ارزش افزوده بالا و تقویت سهم بخش های غیر نفتی در تولید ناخالص داخلی، پیوند های  بین بخش های اقتصادی را تقویت می کند. این امر در چندین جهت و اهداف چشم انداز عمان 2040 بازتاب یافته است.

کشور عمان امروزه در بین کشورهای با درآمد بالا قرار گرفته است و الهام بخش تمرکز بر سرمایه گذاری در سرمایه انسانی و زیر ساخت ها برای توسعه دانش مورد نیاز برای تامین پایداری اقتصادی- اجتماعی است.

شرایط جدید ثبت شرکت در عمان

به دو صورت امکان ثبت شرکت در عمان وجود دارد: با کفیل عمانی مشابه شرایط قدیم و بدون کفیل عمانی.

  1. در صورتی که بدون کفیل عمانی شرکت ثبت شود، سرمایه شرکت به هر مقدار مورد نظر اعلام خواهد شد و صد در صد شرکت به نام فرد خارجی می‌شود .دیگر نیازی به ارائه صورتحساب مالی و تمکن مالی نیست ولی متقاضیان ثبت شرکت موظف به ارائه توضیح در مورد شرایط و برنامه کاری مورد نظر در عمان هستند (طرح توجیهی). که در این طرح، برنامه زمانبندی مشخصی را باید ارائه دهند و در صورتی که پس از زمان اعلام شده به نتیجه مورد نظر نرسند مشمول جریمه خواهند شد.

2. شرکتهایی که در سابق تاسیس شده اند، طبق منوال قبل فعالیت خواهند نمود و سرمایه گذار و موسسین شرکت قدیم در صورت تمایل میتوانند درصد و سهم شریک عمانی را با  توافق طرفین خریداری نمایند و قرارداد فروش تنظیم نمایند و آن را در مراجع خاص این موضوع ثبت نموده و هزینه ها را بر طبق قانون جدید پرداخت نمایند.

آدرس ارتباطی ما

آدرس : عمان ، مسقط ، الخوض ، خیابان مزون،ساختمان 528،طبقه3،واحد 34

تلفن : 93722500 (968+)

تلفن : 96030405 (968+)

ایمیل : info@goldengategroups.com